top of page

Sosyal Medya Yönetimi

Kurumsal ve kişisel sosyal medya hesaplarının yönetilmesi.

Sosyal Medya Nedir?

Sosyal Medya, kişilerin ve firmaların üye olduğu ağın içerisinde kendi özgür ifade ve söylemleriyle içerik paylaşımında bulunduğu ve bu içeriklerin diğer kişi ve kurumlar tarafından isteğe bağlı olarak görebildikleri bir online topluluk ağıdır. Bu mecralarda diğer kişi ve kurumlar da paylaşımlar yapabilir, aynı zamanda sizin yapmış olduğunuz paylaşımlara yorum yapabilir, ifade bırakabilir hatta paylaşımınızı başka ağlarda ve kendi alanında paylaşabilir. Aynı zamanda aktif kullanıcıların kendi aralarında kişisel mesajlaşma da yapabileceği, imkanların çok geniş olduğu platformlara ülkemizde tanımlamış olduğumuz isim Sosyal Medya’dır.

Sosyal Medya’nın Avantajları Nelerdir?

Sosyal medya sayesinde kişiler ve kurumlar kendilerini ve yaptıkları işleri çok rahat bir şekilde anlatabiliyor ve tanıtabiliyor. Aktif kullanıcı sayısının çok yüksek olduğu bu online sayfalarda insanlar yapmış oldukları hareketler ve paylaşımlarla ilgi odağı olup birçok insana kendilerini tanıtabiliyor ve bir sonraki yapacağı paylaşımlar merakla takip ediliyor. Diğer yandan kurumlar da vermiş oldukları hizmeti veya ürünü kolayca tanıtabiliyor ve belirli ücretler karşılığında bu platformlar tarafından daha fazla insana ürünleri tanıtılarak ürünler göz önüne çıkarılabiliyor.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi, kişi veya kurumların sosyal platformlarda bulunmak istemesi ama bazı sebeplerle ilgilenememesi veya bu konuda gelişme kaydetmek için bir ekip oluşturması gibi sebeplerle oluşan yeni bir iş dalıdır. Aktif kullanıcı olup sürekli ve belirli aralıklarla paylaşımlarda bulunmak, bazen çok fazla zaman ve efor sarf ettirebilmektedir. Bu nedenle bu mecralardaki statülerini kaybetmek istemeyen kullanıcılar, bu alanlarda uzman ve bu konu üzerinde zaman harcayabilecek kişi ve kuruluşlara hesaplarını teslim etmektedirler.

Sosyal medya yönetimi dışarıdan basit bir iş gibi görünse bile özveri ve çaba istemektedir. Eğer ki yönetilmesi istenen bir kurum ise, içerikler yapılan işe göre entegre edilip, müşterilere hitap eden ve gözüne hoş görünen, daha odaklı çalışmalar yapılmalıdır. Aynı zamanda firmanın müşteri kitlesi doğru bir şekilde belirlenip, reklam ve tanıtım çalışmaları bu kapsamda yapılmalıdır. Web sayfaları için gerekli olan arama motoru optimizasyonu, sosyal medya yönetiminde de etkin olarak kullanılabilecek bir faktördür. Konuyla alakalı anahtar kelime ve kitle belirlemesi bu sayede daha rahat bir şekilde yapılabilmektedir.

Sosyal Medya Yönetiminde Ne Yapıyoruz?

Sosyal Medya alanında uzman ekibimizle, bu konuda istediğiniz kitleye ulaştırabilmek için çabalıyoruz. İşinizle alakalı bilgileri toparlıyor, analizler yapıyor ve sektörünüzde avantaj sağlayacak bilgileri sizler için temin ediyoruz. Ürünlerinizin resimlerini paylaşıma uygun hale getirip, paylaşımlarınızı doğru zamanda ve doğru kitleye paylaşıyoruz. Gerekli reklam çalışmalarını yaparak yaptığımız bu çalışmaların analizlerini de sizlere sunuyoruz. Bu sayede hizmetlerimizden memnun olan müşteri hanesine bir yenisini daha ekliyoruz.

bottom of page